SILVER & METAL / Silver / Bricka 3865175
*
nr 386 5175
Bricka
Lenght: ()
pläter, England 1800-tal
Estimate:
100
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday November 14 2005
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/11 14:20:49
1
Vinnande bud
14/11 14:39:25
2
150 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka england 1800-tal nysilver pläter silver ädelmetall
-
8227 Brick/serverin..
Bricka i glas, mässinghandtag, utfällbara hyllplan..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:13
-
8079 Bricka med ställ
nickel silver,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:39
*
Bricka
nr 386 5175
Bricka
Lenght: ()
pläter, England 1800-tal
Estimate: | 100 |
---|---|
Sold: | SEK 200 |
Auction date: |
Monday November 14 2005 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
11/11 14:20:49 | 1 | Vinnande bud |
14/11 14:39:25 | 2 | 150 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka england 1800-tal nysilver pläter silver ädelmetall
-
8227 Brick/serverin..
Bricka i glas, mässinghandtag, utfällbara hyllplan..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:13 -
8079 Bricka med ställ
nickel silver,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:39